Komunikácia so školiteľom – nepodceňujte ju!

22.06.2018 Vypracovanie záverečnej práce je niekedy veľmi ťažké, no pomôcť dokáže školiteľ, ktorý vám bol pridelený. Dávajte si ale pozor, aby ste sa na neho až moc nespoliehali, pretože nie každý je ochotný s vami pravidelne komunikovať a už vôbec tu školiteľ nie je na to, aby vám napísal prácu. Jeho úloha je byť pomocnou rukou pri písaní a navedenie vás na správny smer, aby ste sa neodklonili od témy a cieľa vašej práce.

Každý študent má so školiteľom svoje skúsenosti, no niektorí so spolupráce s ním boli určite sklamaní. A to najmä v čase, keď si nechali písanie bakalárky či diplomovky na poslednú chvíľu a vznikol problém dožiadať sa pomoci, či odpovede. Musíme chápať, že aj školiteľ má iné povinnosti a to že ste sa vy rozhodli písať prácu pár dní pred odovzdaním nikoho nezaujíma.

Ak chcete, aby bol aj školiteľ s vami spokojný, začnite vypracovávať prácu skôr a v pokoji ju s ním preberte. Môže sa vám dokonca stať, že vedúci práce s vami nebude súhlasiť a dá vám veľkú časť prerobiť, čo môže byť pár dní pred odovzdaním problém.

Úspechom nielen k spokojnosti, ale najmä k dobrej známke je pravidelnákomunikácia medzi vami a odsúhlasenie napísaných častí. Ak viete, že školiteľovi sa vaša práca páči a už nie je nič, čo by na nej zmenil, nemôže sa vám stať, že vám dá zlé hodnotenie alebo prácu neobhájite.

Spoluprácu s týmto človekom preto nepodceňujte a ukážte mu, že vám na tom záleží. V prípade, že na vás školiteľ kašle a jeho ochota spolupracovať je takmer nulová, určite to nevzdávajte, výsledok práce je aj jeho hodnotením. Snažte sa s ním neustále spojiť, až kým nedostanete odpoveď, či je vaša práca dobrá alebo nie. /VP/


Zoznam článkov

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 >